Herní myši

Bezdrátová myš

Pokud toužíte po svobodě pohybu i u svého PC, jednoduše vsaďte na bezdrátovou myš. Už žádný kabel, jen Vy a Vaše myš. Výrobci vybavují bezdrátové myši těmi nejvyspělejšími technologiemi. Přesto stále mezi progamery existují pochybnosti o jejich spolehlivosti. Rychlost odezvy může být o něco pomalejší než u drátových myší.

Bezdrátová technologie 2,4 GHz


Touto technologií je vybavena většina bezdrátových myší. Do PC připojíte malý USB dongle (nano přijímač) a máte vystaráno. Rychlost přenosu je více než 2 Mb/s. Díky vysokofrekvenčním vlnám je rádiový přenos dat stabilní a není rušen jinými datovými signály. Technologie zajišťuje reálný přenos dat, nedochází téměř k žádnému zpoždění a ztrátám signálu.

bezdratova


Bluetooth technologie


Další významná technologie používaná k přenosu dat mezi myší a PC je technologie Bluetooth. V případě, že Vaše PC či notebook Bluetooth přijímač má, nemusíte USB dongle zapojovat. Výhoda proti rádiovému spojení spočívá v absenci USB donglu a ušetřeném portu USB. Dosah této technologie je až 15 m. Nevýhodou je nutnost složitějšího párování zařízení a vyšší cena myši.

bezdratova

Napájení

Nevýhoda bezdrátových myší je ta, že je třeba hlídat stav baterie, aby nedošlo k vybití uprostřed hry. Většina myší má možnost baterie vyměnit. To zabere pár vteřin. Jsou také myši s vestavěnou baterií, která se nabíjí pomocí USB kabelu. Takové myši se dají používat jako drátové i bezdrátové.

bezdratova©2016 Herní myši