Herní myši

Barva a podsvícení

Barva

V dnešní době naleznete na trhu herních myší nepřeberné množství barevných variant. Nejoblíbenější barvou zůstává u hráčů stále klasická černá a velké oblibě se těší také kombinace černé s šedou, červenou či modrou. Ovšem i hráči, kteří se chtějí od ostatních odlišit si přijdou na své. Vybírat je možné z bílých, zelených, červených i žlutých myšek.

barvy


Podsvícení

Z hlediska designu hraje velmi důležitou roli podsvícení myši. Hráči dávájí podsvíceným myškám přednost, protože skvěle vypadají a podtrhují zážitek ze hry. Podsvícení se na myši může soustředit pouze decentně na logo nebo můžou být podsvíceny jednotlivé detaily myši nebo může mít myš gravírovaný povrch, který dodává efekt podsvícení celé myši. Nejběžněji se u herních myší setkáváme s podsvícením v modré nebo červené barvě. Některé myši nabízí různé barvy podsvícení v závislosti na zvoleném DPI. Efekt podsvícení může být buď statický nebo pulzující.

Dražší myši se softwarem mají možnosti podsvícení větší.

podsviceni


Díky softwaru si můžete ke každému profilu nastavit jinou barvu podsvícení. Můžete nastavovat různé efekty podsvícení např. pulzování, střídání barev v časových intervalech, blikání, nastavovat úroveň jasu a jiné. Také jde barvu podsvícení přes software upravit podle toho, která se Vám líbí. Vše záleží na tom, co myš dokáže a co Vám dovolí software.

Povrch

Zvolený materiál povrchu myši je důležitý nejen z pohledu užívání, ale i kvůli celkovému vzhledu. Před koupí myši si rozmyslete, jaký povrch Vám bude nejvíce vyhovovat a zvažte jeho pro a proti. Lesklé povrchy vypadají efektně a luxusně, ale často na nich bývají vidět otisky prstů a jiné nečistoty, jsou tedy náročnější na údržbu. Pogumované povrchy jsou naopak praktické, protiskluzové a příjemné na dotek, jeví se tedy jako nejlepší volbou pro herní myši. Na zajímavosti produktu mohou dodat i vroubkované pogumované části, které se zpravidla umisťují z bočních stran myši a mají protiskluzový efekt. Do vroubků se ovšem také velmi snadno dostanou nečistoty.

Vždy je třeba mít na paměti, že dlouhodobým používáním myši se může kvalita povrchu myši zhoršit.

povrch


©2016 Herní myši