Herní myši

Akcelerace

Akcelerace neboli zrychlení je označováno písmenem G. V parametrech myši pak můžeme nalézt hodnoty zrychlení například 8 G, 20 G.

Délka a rychlost pohybu myši ovlivňují pohyb kurzoru na obrazovce. A právě rychlost následně souvisí s akcelerací. Pokud ji máte nastavenou pozitivně, nepřečte senzor při rychlém pohybu stejný počet bodů jako když pohyb uděláte pomalu a dochází tak k nekonzistentnímu pohybu kurzoru. Akcelerace tedy udává charakteristické zrychlení pohybu myši, při kterém je ještě snímač schopen zaznamenávat pohyb korektně.

Mezi hráči je hojně rozšířeno, že akceleraci je nutné vypnout, že se s ní nedá hrát. Drtivé většině hráčů akcelerace prostě nevyhovuje. Ve Windows je často označována jako „zvýšení přesnosti ukazatele“. Se zapnutou akcelerací si nikdy nemůžete být jisti, jakou vzdálenost ve hře urazíte kurzorem na jedno přejetí vaší podložky. Při pomalejším pohybu to může být 380 stupňů / 30 cm, při „trhnutí“ to ovšem může být klidně dvojnásobek té samé vzdálenosti.

Jak odstranit nebo vypnout akceleraci myši?

Ve Windows v menu myši odškrtněte položku „zvýšit přesnost ukazatele“. S tímto nastavením se pojí ještě jedno důležité pravidlo. Doporučujeme nechat „rychlost ukazatele“ na 6/11. To je základní rychlost, která není násobena žádným koeficientem, proto poskytuje nejplynulejší pohyb myši, bez jakéhokoliv trhání. Akceleraci je také nutné vypnout přímo ve hře.

Záleží ale na každém. Vám zapnutá akcelerace vyhovovat může. Vše je potřeba individuálně vyzkoušet.


©2016 Herní myši